strona archiwalna

strona

ostatnia aktualizacja
2019-03-07

matematyka nauki przyrodnicze informatyka osiągnięcia uczniów

MARZEC Z MATEMATYKĄ

Nadchodzi wiosna a wraz z nią w naszej szkole po raz kolejny akcja "Marzec z matematyką". A w niej m.in.

• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV RACHMISTRZ,

• Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY,

• Święto liczby pi,

• Ogólnopolski Dzień Matematyki i wiele innych atrakcji.

Będzie się działo :)

Na ostatnich lekcjach matematyki klasy piąte przyniosły się do krainy wielokątów, gdzie mieli okazję bliżej zapoznać się z jej mieszkańcami. Poznali tam wielokąty o różnych nazwach i własnościach. Co warto zapamiętać z tej wyprawy  uczniowie z kl. 5b i 5d przedstawili na plakatach, które można oglądać na II piętrze.

ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ NA ZAJĘCIACH KÓŁKA MATEMATYCZNEGO W KLASACH IV

KODOWANIE NA ZAJĘCIACH KOŁA MATEMATYCZNEGO

W październiku 2018 podczas zajęć kółka matematycznego uczniowie klasy 4 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, tworzyli łatwą grę w programie Scratch pt. „Kot goni myszkę”. Uczniowie próbowali również tworzyć samodzielnie inne gry.

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MATEMATYKI

W dniach 10-17 października obchodzony był Międzynarodowy Tydzień Matematyki.

Uczniowie klasy 5, 6 i 7 wzięli udział w zadziwiającym matematycznym przeżyciu! Spojrzeli na matematykę tak, jak nigdy wcześniej, poznając inne metody obliczania pisemnych sposobów działań na liczbach naturalnych za pomocą wybuchających kropek.

Międzynarodowy Tydzień Matematyki, miał na celu pokazanie, że nawet najprostsza matematyka jest dziedziną żywą i pełną niespodzianek.

28 września Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – wielka matematyczna akcja

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się co roku w ostatni piątek września. W tym roku odbyła się już VIII edycja.

Uczniowie mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy, zabawny, niebanalny sposób – w czasie krótkich egzaminów na lekcjach matematyki.

Najlepsi otrzymali legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na zajęciach komputerowych uczniowie doskonalili również tabliczkę mnożenia w programie Matematyczne ZOO.

Poniżej prezentujemy plakaty wykonane przez uczniów naszej szkoły

Tabliczka mnożenia online w serwisie matzoo.pl