strona archiwalna

strona

ostatnia aktualizacja
2020-03-18

matematyka nauki przyrodnicze informatyka osiągnięcia uczniów

MATERIAŁY EDUKACYJNE NA LEKCJE INFORMATYKI

WYNIKI KONKURSU INFORMATYCZNO-PLASTYCZNEGO "ŚWIĘTA MYSZKĄ MALOWANE"

IV miejsce

V miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

www.sp5-matematyka.ct8.pl

WYSTAWA PRAC UCZNIÓW NA KONKURS  "ŚWIĘTA MYSZKĄ MALOWANE"

prace wykonane w programie PAINT

prace plastyczne

UWAGA KONKURS INFORMATYCZNO - PLASTYCZNY

GODZINA KODOWANIA  9 - 15.12 2019  "Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!"

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji, jest  inicjatywą edukacyjną, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Można w niej uczestniczyć przez cały rok z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą.

W naszej szkole na lekcjach informatyki uczniowie korzystali z aktywności  na stronie https://hourofcode.com/pl.

Prezentujemy poniżej certyfikaty naszych uczniów uzyskane w ramach Godziny Kodowania.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA W SP 5

Nasza szkoła bierze udział w CODEWEEK.
CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to akcja promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników.

Na zajęciach uczniowie poznają podstawowe pojęcia związane z programowaniem i kodowaniem. Wykorzystują programy Baltie, Scratch, RUN Marco! oraz CodeMonkey do tworzenia prostych programów i rozwijania umiejętności logiczno-matematycznych. Biorą udział w zabawach związanych z kodowaniem na dywanie.

MAPA WYDARZEŃ