strona archiwalna

strona

ostatnia aktualizacja
2020-03-05

matematyka nauki przyrodnicze informatyka osiągnięcia uczniów

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

Miesiąc matematyki to największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce narodziło się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

GAZETKA W PRACOWNI MATEMATYCZNEJ 204

Bierzemy udział w programie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA
pod hasłem Sesje z plusem

Sesje z plusem to wygodne i praktyczne narzędzie do systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów szkoły podstawowej z zakresu matematyki oraz do monitorowania i analizy ich postępów w nauce podczas całego roku szkolnego.

8 listopada 2019r. uczniowie klas 5 - 8 wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy ARCHIMEDES Plus - Matematyka Plus. Konkurs składał się z zdań zamkniętych, w których tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. Zadania były odpowiednio dobrane do poziomów klas. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

4 października Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
– wielka matematyczna akcja

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki np. w postaci kolorowanek z tabliczką mnożenia. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.  Najlepsi uczniowie zdobyli certyfikat za pomyślnie zdany egzamin z tabliczki mnożenia i uzyskali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.